جمعه ١٣ تير ١٣٩٩
منو اصلی
اخبار > فراخوان طرح راد (رده بندي استعدادهاي درخشان)


نسخه چاپي ارسال به دوست

 
    فراخوان طرح راد (رده بندي استعدادهاي درخشان)
  


فراخوان طرح راد (رده ­بندی استعدادهای درخشان)

گروه هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان در راستای شکوفایی و ایجاد نشاط علمی و نیز شناسایی، حمایت و پرورش دانشجویان ممتاز، اقدام به تدوین طرح رده­ بندی استعدادهای درخشان (راد) کرده است. در قالب این طرح دانشجویان ممتاز با توجه به فعالیت­ های آموزشی و پژوهشی خود در سه رده قرار گرفته و مشمول تسهیلات اعطایی دانشگاه می­ شوند. برای شرکت در این طرح، متقاضیان باید کاربرگ پیوست را تکمیل کرده و به همراه مستندات لازم حداکثر تا تاریخ 18/2/98 به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده تحویل دهند. لازم به ذکر است که دانشجویان ممتاز دوره روزانه مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی استفاده از خوابگاه دانشجویی نیز حتما باید در این طرح شرکت کرده و حداقل امتیازات لازم را کسب کنند. ضمنا فهرست افراد پذیرفته شده متعاقبا (در تابستان 98) توسط دفتر استعدادهای درخشان اعلام می­ شود. بدیهی است ارائه درخواست حقی را برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

شرایط لازم متقاضیان برای ورود به فرایند ارزیابی عبارت هستند از:

1.     متقاضی باید فاقد حکم قطعی محکومیت در کمیته انضباطی دانشگاه باشد.

2.     حداقل میانگین کل دانشجویان دوره­ های کارشناسی رشته­ های علوم پایه، فنی مهندسی و دکتری عمومی (دامپزشکی) 15 و سایر رشته ­های دوره­ های کاردانی و کارشناسی 17 و دوره­ های تحصیلات تکمیلی 5/17 است.

3.     متقاضی باید در نیم­سال تحصیلی بعد  از تاریخ درخواست (یعنی نیم­سال اول سال تحصیلی 99-98) در سنوات مجاز تحصیلی (کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 4 نیم­سال، کارشناسی پیوسته 8 نیم­سال، کارشناسی ارشد 5 نیم­سال، دکتری عمومی 14 نیم­سال و دکتری تخصصی 9 نیم­سال) شاغل به تحصیل باشد.

4.     متقاضی باید دارای حداقل یکی از شرایط ویژه زیر باشد:

1.     3-1. دانشجوی دوره کارشناسی که به طور هم­زمان در دو رشته مشغول به تحصیل است.

2.     3-2. دانشجوي دوره کارشناسی رشته‌هاي علوم پايه و فنی مهندسي و دوره دکتری عمومی داراي حداقل معدل كل 5/17 و براي هر نیم ­سال حداقل معدل 17 و ساير رشته‌ها، حداقل معدل كل 5/18 و براي هر نیم­ سال حداقل معدل 18 كه حداقل %30 از واحدهای درسی خود را گذرانده و در بین 5% برتر دانشجویان هم ­رشته و هم ­ورودي‌ خود قرار داشته باشد.

3.     3-3. برگزیدگان کنکورهای سراسری، همایش­ ها، المپیادها، مسابقات و جشنواره­ های معتبر علمی-دانشجویی

4.     3-4. دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی با احراز برتری نسبی در بین دانشجویان هم­ رشته و هم ­ورودی از لحاظ چاپ مقالات مرتبط با پایان­ نامه در مجلات علمی-پژوهشی معتبر یا ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش­ های علمی و صنعتی ایران یا سایر مراجع بین المللی معتبر مورد تایید کمیته مالکیت فکری دانشگاه

5.     3-5. دانشجوی نمونه در سطح دانشگاهی یا کشوری

6.     3-6. دانشجوی دوره کاردانی، کارشناسی یا دکتری عمومی که در بین 5% برتر دانشجویان هم­ رشته و هم­ ورودی خود قرار دارد.

7.     3-7. دانشجوی دوره کارشناسی ارشد که حائز رتبه اول در بین دانشجویان هم ­رشته و هم­ ورودی خود است مشروط به این که تعداد دانشجویان هم ­رشته و هم­ ورودی حداقل 15 نفر باشد.

 

تسهیلات ویژه  طرح راد

§       اعطای جوایز نقدی

§       امکان انجام طرح­های پژوهشی فناورانه و نوآورانه

§       اختصاص خوابگاه دانشجویی (مخصوص دوره­های روزانه)

§       امکان استفاده از تسهیلات کتابخانه مرکزی دانشگاه همانند اعضای هیات علمی (نظیر سفارش کتاب و ...)

§       تقدیر در آیین ناب (نکوداشت استعدادهای برتر)

§       افزایش حجم مصرفی اینترنت

§       افزایش حق­الزحمه دستیاری آموزشی

 

لينك فراخوان: http://edu.semnan.ac.ir/?fkeyid=&siteid=5&fkeyid=&siteid=15&pageid=1747&newsview=15758

 

 

گروه خبری :1398/02/04 ساعت :١٠:٠٢ تعداد نمایش:324 کد خبر : ١٥٧٧٨

 
 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: